Specialization

„Our plan — Qualified experts“

High professional, social and organizational capability and performance – these are key attributes of quality employees – and that is why there is so few of them.
Take advantage of the capabilities of JOB LEADER CZECH s.r.o. when procuring your staff. We are a purely Czech company with years of experience in the field of HR and labor market consultancy.
Keep your HR planning flexible, while at the same time maintaining quality, careful selection of staff and expert level of quality. Our mission is to maximally fulfill the requirements of all parties concerned. That is the philosophy behind our services.

„Looking for workers? Find experts!“

Fields of expertise
  • Finance, accounting, marketing
  • Technology, electrical technology, mechanics
  • Industry, heavy engineering, automotive
  • Logistics
  • Administration
  • Catering, gastronomy
  • Construction
Expert knowledge of our specialists is a key and guarantee of finding the right staff for our clients. We believe in our employees.
Our experience speaks for itself and our philosophy is built upon long-term collaboration with our clients.
JOBLEADER, All rights reserved

Nic se u nás nezměnilo a jsme Vám stále k dispozici!

Vzhledem ke stávající pandemii způsobenou Covid-19 a aktuálním opatřením vlády České republiky, se i Job Leader Czech s.r.o. přizpůsobuje a snaží se maximálně chránit zdraví všech svých zaměstnanců – ve výrobě i v kancelářích.

Ujišťujeme však naše klienty i kandidáty, že díky našemu inovativnímu přístupu k náboru jsme schopni i nadále poskytovat všechny naše služby a to v plném rozsahu.

Většinu našich pohovorů a schůzek jsme plně přesunuli do digitálního prostředí a pro vaši i naši bezpečnost omezujeme osobní kontakt, pokud to není nezbytně nutné. Jsme pro Vás kdykoliv k dispozici na telefonech a e-mailech.

Prosíme, naše pobočky navštěvujte pouze po předchozím sjednání termínu.