Outsourcing

This service allows for transfer of existing (or newly chosen) employees to our company – meaning that we will be the ones to deal with the entire employment agenda in relation to the employees. This service allows you to increase workforce without increasing your headcount. Also, you can use this method to employ through our agency part-timers you found, either for a short or longer period of time.

Advantages of working with us:

  • regular reporting and online access to important data regarding our collaboration
  • daily care for temporarily assigned employees
  • the possibility to use in-house services
  • flexible temporary assignment of employees
  • possibility of endless extensions of fixed term employments
  • decreased HR and salary costs thanks to skipping administration related to employment and wage processing
JOBLEADER, All rights reserved

Nic se u nás nezměnilo a jsme Vám stále k dispozici!

Vzhledem ke stávající pandemii způsobenou Covid-19 a aktuálním opatřením vlády České republiky, se i Job Leader Czech s.r.o. přizpůsobuje a snaží se maximálně chránit zdraví všech svých zaměstnanců – ve výrobě i v kancelářích.

Ujišťujeme však naše klienty i kandidáty, že díky našemu inovativnímu přístupu k náboru jsme schopni i nadále poskytovat všechny naše služby a to v plném rozsahu.

Většinu našich pohovorů a schůzek jsme plně přesunuli do digitálního prostředí a pro vaši i naši bezpečnost omezujeme osobní kontakt, pokud to není nezbytně nutné. Jsme pro Vás kdykoliv k dispozici na telefonech a e-mailech.

Prosíme, naše pobočky navštěvujte pouze po předchozím sjednání termínu.